Linkek

Kezdőlap hírek 2011 Ősz

Hírek, 2011 Ősz

november 3.

Csapatunk ismét a 2. helyre lépett elő, ugyanis a Dunamenti Abroncsgyártók csapata megóvta a 8. fordulóban Pálhalma II. ellen játszott mérkőzésüket. A mérkőzésen 1-0-ra nyert Pálhalma II. csapata, de az óvás után a mérkőzés 3 pontját 3-0-ás gólkülönbséggel a Dunamenti Abroncsgyártók csapata kapta!

Idézet a Fejér Megyei Labdarúgó Szövetség közleményéből:

"36/2011/2012. Határozat

A Dunamenti Abroncsgyártók SE. labdarugó csapata megóvta a Pálhalma II. – Dunamenti Abroncsgyártók  megyei III. osztályú labdarugó mérkőzés eredményét jogosulatlan játékos szerepeltetése miatt. A Versenybizottság beidézi az alábbi személyeket az óvás tárgyalására:

• Dunamenti Abroncsgyártók SE. csapatának vezetőjét,
  • Pálhalma II. csapatának vezetőjét,
  • Gergelyfi Mihály / igazolás kód: 335820 / játékos,
  • Czinkon Krisztián játékos,
  • Futó János játékvezető."

A hétvégi Cece elleni mérkőzésről készült képek ITT tekinthetőek meg!

október 12.

Csapatunk a 2. helyre lépett elő, ugyanis Nagykarácsony megóvta a Pálhalma II. ellen mérkőzésüket (1-3) és így 3-0-ás gólkülönbséggel a hazaiak kapták a 3 pontot!

".......A megyei III. osztály Zöldharmónia csoportjában a 2011. október 02-ra kiírt Nagykarácsony – Pálhalma II. felnőtt bajnoki labdarugó mérkőzés eredménye / 1-3 /ellen Nagykarácsony felnőtt csapata óvást nyújtott be jogosulatlan játékos szerepeltetése miatt. Az óvást a Versenybizottság megtárgyalta melynek eredménye alapján a mérkőzés három pontját valamint a végeredményét 3-0 gólkülönbséggel Nagykarácsony felnőtt csapata javára rendeli el a Versenybizottság jóváírni.

A Pálhalma II. vezetése a Nagykarácsony – Pálhalma II. mérkőzésen szerepeltetett Nagy Dániel jogosulatlan szerepeltetése miatt a Fegy. Szab. 10.§ 4/a alapján írásbeli figyelmeztetésbe részesítve. ........."

A frissített tabella itt elérhető!

okóber 2.

Alap – Nagyvenyim

A múlt heti kezdőcsapathoz képest 2 helyen változott a csapatunk összeállítása. A jobb hátvéd posztján Bölcskei Balázs helyét Bauer Ákos foglalta el és a sérült Madarasi Attila helyére pedig Kisari Máté került be a csatársorba. Ezzel a cserével Molnár Tamás lett a bal oldali védő, Bakos Zoltán pedig visszakerült a középpálya bal oldalára.

Nagyvenyim csapata eddig csak 3 pontot gyűjtött, tehát most egy könnyebb ellenfél várt csapatunkra. Ahogy az várható volt nálunk volt többet a labda, de nem igazán sikerült felpörögnie csapatunknak. Az első gólra sokat kellett várni. A 28. percben egy jobb oldali akció során Fenekes passzolt Kisarihoz aki kicselezte a vendég védőket majd a kapuba rúgta a labdát. 1-0! 7 perc elteltével ismét Kisari volt a főszereplő, a bal oldalon kapott egy labdát, majd középre passzolt a remek ütemben érkező Bakoshoz aki a kapuba rúgta  a labdát! 2-0! A szünetben maradt a 2-0, de nagyobb akarással és koncentrációval nagyobb arányú is lehetett volna a vezetés.

A szünetben csere nem történt.

A második félidőben sem változott a játék képe. Több hazai támadás volt, de gólt csak az 54. percben sikerült szerezni. Ekkor Takács végzett el egy bedobást a jobb oldalról, Bakoshoz került a labda, aki 18 méterről nagy erővel a kapu jobb felső sarkába rúgta azt. 3-0! Az 58. percben Kisari helyére Bölcskei állt be, akit az első labdaérintésénél szabálytalanul szereltek a kaputól kb 18 méterre. A szabadrúgást Imre csavarta a sorfal felett a kapu jobb oldalába. 4-0! Ezután jött a többi csere, elhagyta a pályát Takács László, Fenekes László és a kapus Húsvéth Imre is. A helyükre Varjas Csaba, Debreczeni Mihály és a kapuba pedig Fekti Csaba érkezett. A 70. percben éppen a beálló kapus kirúgását Bánóczki vette le a levegőben az ellenfél 16-osa környékén, amivel befordult a büntetőterületre ahol már csak lerántani tudták. A jogosan megítélt 11-est Major Máté rúgta a kapuba. 5-0! Pályára lépett Lakatos Sándor is, aki Bakos helyére állt be. Ezután csapatunk már kicsit könnyelműen vette a védekezést, több veszélyes kontrát vezettek a vendégek, amiből egyet sikerült is gólra váltaniuk. A 79. percben Mészáros a 16-os sarkáról lőtte el a labdát, ami a hosszú kapufáról a hálóba került. 5-1! Több gól már nem született, így tehát maradt az 5-1-es végeredmény.

Ezzel a győzelemmel feljött csapatunk a 4. helyre és csak 2 ponttal van lemaradva az első helyezett Pálhalma II. csapatától.

Következő ellenfelünk idegenben Soponya csapata lesz!

szeptember 30.

Perkáta – Alap

A 6. fordulóban Perkátára utazott csapatunk, ahol tavaly 2-1-es győzelmet sikerült aratnunk. A 3 pont megszerzése idén is nagyon fontos lett volna. A hazaiaknál az előző héten edzőváltás történt, az utolsó helyezett Mezőkomárom elleni vereség után. Ahogy várható volt a mérkőzés hazai támadásokkal kezdődött, aminek hamar meg is lett az eredménye. A 4. percben Bölcskei Balázs szabálytalankodott a kaputól kb 18 méterre, a megítélt szabadrúgást Szaniszló végezte el. A lövése megpattant a sorfalban álló Bölcskei fején, így az ellentétes irányba mozduló Húsvéth mellett a kapuban kötött ki a labda. Nem sokkal később ismét Bölcskei szabálytalankodott a 16-oson belül. A 11-est Viola értékesítette. Ahogy az ilyenkor lenni szokott a hazaiaknak minden összejött, a 28. percben egy jobb oldali támadás után középre lőtték a labdát és a menteni igyekvő Takács lábáról a kapunk jobb oldalába került a labda. 3-0! Sajnos a 4. gólra sem kellett sokat várni, a 32. percben egy jobb oldalról elvégzett szögletet követően Reith fejelte a kapunkba a labdát. 4-0! Ekkor kezdett csapatunk magához térni és már többet birtokoltuk a labdát, majd a 44. percben Bauer Balázs passzát Bakos átvette a 16-os környékén, majd becselezte magát a büntetőterültre és a kapuba rúgta a labdát. 4-1!

A szünetben tehát 4-1 volt az eredmény hazaiak javára. Az első félidőhöz még hozzátartozik, hogy 3-0-s állásnál a játékvezető nem adott meg egy jogosnak vélt 11-est a javunkra. A szünetben Fenekes helyére Kisari Máté érkezett.

A második félidőt úgy kezdtük ahogy az elsőt abbahagytuk. A 48. percben Bánóczki kapott egy remek labdát Majortól, amit a kapuba lőtt. 4-2! Ekkor már egyértelműen mi irányítottuk a játékot, a hazaiak beálltak védekezni és csak pár kontrából veszélyeztettek. A 68. percben ismét Bánóczki volt eredményes. 4-3! Ekkor elérhető közelségbe került az 1 pont megszerzése, de sajnos Perkátának hamar megvolt a válasza a harmadik találatunkra. A 72. percben egy jobb oldali támadás során átrúgták a hosszú oldalra a labdát ahol az egymásra váró Bauer Ákos és Húsvéth között Viola a kapunkba rúgta a labdát. 5-3! Csapatunk még ekkor sem adta fel, a szépítés ismét sikerült, a 85. percben Debreczeni labdáját ismét Bánóczki rúgta közelről a kapuba. 5-4! Sajnos a hátralévő 5 percben már nem sikerült az egyenlítést kiharcolni, így tehát elszenvedtük idei első vereségünket.

Az első félidőben túl nagy előnyt adtunk a hazaiaknak, így a második félidőt hiába nyertük meg 3-1-re most pont nélkül távoztunk Perkátáról.

A következő ellenfelünk a 13. helyezett Nagyvenyim csapata lesz!

bauerbalázs

szeptember 5.

Alap - LMSK

Vasárnap (IX. 4.) a 3. fordulót rendezték a megyei III. osztályban. Csapatunk Lepsény csapatát fogadta.

Az U19-es csapatunk ellenfele eddig 100 %-os volt, két mérkőzésen 20 rúgott góllal. Tehát csapatunkra nehéz mérkőzés várt. Az első félidőben több helyzete volt az alapiaknak, a nagy mezőnyfölényt a 19. percben sikerült gólra váltani. Szalai Alex talált a vendégek kapujába. Szerencsére a második gólra sem kellett sokat várni, ugyanis a 21. percben Debreczeni Mihály végezhetett el egy szabadrúgást a jobb oldalról. Ballal tekerte a labdát középre ami egy vendég játékos fején megcsúszott és így a kapuban kötött ki. Az első félidő végén sikerült a szépítés Lepsény csapatának, így 2-1es hazai vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe. A második félidőben már nem történt változás, így maradt a 2-1-es hazai győzelem.

A mérkőzéshez még hozzátartozik, hogy két játékosunkat idő előtt, még az első félidőben sérülés miatt kellett lecserélni. Bölcskei Szabolcsnak a bokája, Kisari Zsoltnak pedig a csuklója sérült meg.

A felnőtt mérkőzésen volt miért visszavágni a vendégeknek ugyanis a tavaszi mérkőzésen 7-1es vereséget szenvedtünk Lepsényben.  Rossz előjel volt, hogy Molnár Tamás sportorvosi engedély hiányában nem léphetett pályára, így az utolsó ember posztját ezúttal Major Máté foglalta el. Hiányzott még Bakos Tamás, akit a múlt heti kiállítása után december 31.-ig eltiltottak a labdarúgástól.

A mostani mérkőzés jobban kezdődött, már a mérkőzés 13. percében megszereztük a vezetést. Bánóczki harcolt ki egy szabadrúgást a vendégek kapujától kb 20 méterre amit saját maga értékesített is. Lapos, erős lövése elment a sorfal mellett amire a kapus már nem tudott odaérni, így tehát hamar megszereztük a vezetést.  A második gólunkat a legjobbkor, az első félidő végén sikerült megszerezni. Fenekes indította remek ütemben Bánóczkit, aki a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, majd az üres kapuba passzolt. A szünetben tehát már ki is alakult a későbbi végeredmény. A második félidő inkább már a vendégeké volt, akiknek szinte csak szabadrúgásokból sikerült veszélyeztetni, de egyszer sem sikerült a kapuba találniuk, mert vagy a sorfalban akadt el a labda, vagy Húsvéth védett nagy bravúrral.

Mind az U19-es, mind a felnőtt csapatunk remekül kezdte a bajnokságot, 3 mérkőzésből 3 győzelmet szerzett mindkét csapatunk. Reméljük, hogy a folytatás is hasonlóan sikeres lesz.

Jövő heti ellenfelünk a szintén 100 %-os Szabadegyháza II. csapata lesz, az ifjúsági csapatunk pedig Besnyőre utazik. Mindkét mérkőzés szombaton (szept. 10.) kerül megrendezésre.

Hajrá Alap!

augusztus 30.

A 2. fordulóban Előszállásra utazott csapatunk, ahol minimum 12 éve, azaz 1999 óta nem sikerült győznie csapatunknak. Most viszont sikerült hazahozni mind a 3 pontot.

A mérkőzés első félidejében Takács László szerezte meg a vezetést. Fenekes László hosszú átadását emelte a kifutó Madarasi felett a kapuba. A szünetben maradt az egy gólos vezetésünk, viszont az 57. percben egy szöglet után egyenlített az ellenfél. Szerencsére rá 5 perccel Bakos Zoltán nagy gólt rúgott, így ismét vezetett csapatunk. A mérkőzést 10 emberrel kellett befejeznünk, ugyanis Bakos Tamás a mérkőzés 78. percében, pár perccel a beállása után a kiáálítás sorsára jutott. A szerzett előnyt sikerült megtartanunk, így egy hosszú sorozat szakadt meg Előszállás ellen.

Az U 19-es csapatunk is megszerezte idei második győzelmét. A 10 emberrel játszó hazaiak az első félidőben még tartották magukat. A szünetben 0-0 volt az eredmény. A 2. félidőben viszont eldöntötte csapatunk a 3 pont sorsát és egy magabiztos 5 gólos győzelmet aratott.

A következő mérkőzést Lepsény csapata ellen játszuk vasárnap 16.30-as kezdéssel.

augusztus 23.

Felkerültek a hétvégi Sárszentágota ellen mérkőzés képei, amik az alábbi linkre kattintva tekinthetőek meg:

//alapifoci.gportal.hu/gindex.php?pg=34445076&gid=2808812

augusztus 22.

Az elmúlt hétvégén megkezdődött a 2011/2012-es bajnokság. Az első fordulóban a megyei II. osztályból kieesett Sárszentágota csapatát láttuk vendégül.

Az ifjúsági mérkőzésen fölényes hazai győzelem született. Már a szünetben 7-0 volt az eredmény a javunkra. a 2. félidőt viszont csak 2-1-re sikerült megnyerni, így alakult ki a 9-1-es végeredmény. Ha egy kicsit komolyabban veszi a csapat a mérkőzést akkor könnyen lehetett volna nagyobb arányú is a győzelem.

A felnőtt mérkőzésen hamar sikerült megszereznünk a vezetést. Bakos Zoltán egy remek egyéni akció végén talált be a vendégek kapujába. Majd pedig Bakos Tamás átadása után Major Máté passzolt közelről az üres kapuba. A félidő végén szépítettek a vendégek. Egy szöglet után a vendég támadó mindenkit megelőzve fejelt a hazai kapuba. A második félidőt megint sikerült góllal kezdeni. Madarasi Attila passzából ismét Bakos Zoltán volt eredményes. Majd a 69. percben egy bal oldalról elvégzett szabadrúgás után Fenekes László lőtt a kapuba. A mérkőzés végén ismét gólt szereztek a vendégek, így alakult ki a 4-2es végeredmény.

Jövő héten idegenben Előszállás csapata lesz a következő ellenfél.

augusztus 15.

A Magyar kupa 2. selejtező fordulójban a megyei I. osztályú Sárszentmiklós csapatát fogadtuk. A vendég csapat hamar megszerezte a vezetést, már a 7. percben Szabó Zoltán révén fejjel bevették a hazai kaput. Az első félidőben több gól nem esett. A 2. félidő elejét ismét megnyomták a vendéget 2 perc alatt két gólt szerezve az 55. percben már 0-3 volt az eredmény. Ezután a szünetben beálló Bánóczki szépített, de ezután Balogh találatával ismét három gólos lett a különbség. Két perc elteltével Bánóczki a második gólját is megszerezte így a 67. percben 2-4 volt az eredmény Sárszenmiklós javára. A 83. percben felcsiilant a remény a továbbjutásra, ugyanis Bánóczki harmadik góljával már 3-4 volt az eredmény. De a remény nem sokáig tartott, mert Balogh ismét 2 gólosra növelte a vendégek előnyét. A végeredmény tehát 3-5 lett, így a Magyar kupa 2012/2013-as kiírása számunkra véget ért. A mérkőzés előtt a két csapat ifjúsági csapatai is megmérkőztek egymással. Sárszentmiklós U 19-es csapata az előző Megyei I. osztályú bajnokságban a 2. helyen végzett. A mérkőzésen U 19-es csapatunk esélyt sem adott a vendégeknek, ugyanis 5 gólos győzelmet aratott. A végeredmény Alap U19 - Sárszentmiklós U19 5-0.

Alap - Sárszentmiklós: //alapifoci.gportal.hu/gindex.php?pg=34353953&nid=6025087

augusztus 12.

Elkészítették a Fejér megyei bajnokság III. osztály ifjúsági csapatainak a sorsolását. A három felnőtt csoportban összesen 43 csapat szerepel ebből összesen 13 csapat indított ifi csapatot, ebből 9 a mi csoportunkból. Ezekhez a csapatokhoz jön még hozzá Besnyő, Mány, Pázmánd és a Videoton Baráti Kör csapata is. Új résztvevő a Pálhalma II. ifi csapata is.

A sorsolás az alábbi linkre kattintva tekinthető meg: //alapifoci.gportal.hu/gindex.php?pg=34459274

augusztus 9.

Ha már annál a régi meccsnél tartunk, akkor itt van az akkori Fejér Megyei Hírlap tudósítása:

Alap - Sárszentmiklós 3-6 (2-0)

1999. augusztus 29. , Alap, 500 néző. Vezette: Pécsi.

Gólszerzők: Már Zsolt, Idei Jenő, Szabó Gyula illetve Imre Csaba (2) , Simon (2) , Emperger, Csendes

Ifjúsági mérkőzés: 0-1